m.RSMP.pl

Jurasz i Pochroń wygrywają Rajd Jastrzębski

Adrian Jurasz pilotowany przez Pawła Pochronia idealnie zakończył sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i zapisał na swoje konto zwycięstwo w Rajdzie Jastrzębskim.

Kierowca Renault Clio jednocześnie okazał się najszybszy w klasie K4, a w klasyfikacji generalnej w pokonanym polu zostawił Rafała Pochłopienia i Bartłomieja Wątrobę w Oplu Astrze. Podium uzupełnił Michał Różycki i Paweł Słaboń - najszybsi w klasie K3.

Za czołową trójką sklasyfikowano nowych Mistrzów Śląska - Łukasza Pieniążka oraz Ryszarda Ciupkę, którzy pokonali Kostkę i Janika oraz Nowaka i Dwornika.

Czołową dziesiątkę uzupełniły załogi: Sordyl/Królicki, Marcok/Krzyżowski, Łabuś/Grzywaczewski i Sąsiadek/Wróbel.

W klasie K4 najszybszy okazał się zwycięzca rajdu, który pokonał drugiego w klasyfikacji generalnej Pochłopienia i czwartego Pieniążka.

W klasie K3 zwycięstwo w finałowej rundzie RSMŚl odniósł Różycki i Słaboń. Drugie miejsce dla załogi Kostka/Janik, a trzecie dla Sordyla i Królickiego.

W PPC zmagania wygrał Sąsiadek i Wróbel, którzy jednocześnie zostali sklasyfikowani na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zdobył Karzyński pilotowany przez Mikę. Podium uzupełnił Sztwiertnia i Mitręga.

Rywalizację w PCR wygrał duet Nosalski/Nosalska, który w pokonanym polu zostawił załogę Polak/Jędrzejko.

Nosalski okazał się także najszybszy w K2, gdzie w pokonanym polu zostawił Nuszczyńskiego i Najgrodzkiego oraz Wróbla pilotowanego przez Tłoka.

W klasie Gość pierwsze miejsce dla Mąsiora pilotowanego przez Sytego. Drugie miejsce wywalczył duet Polok/Pytel-Majkowska, a najniższy stopień podium przypadł Miksie i Lipowieckiemu.

Klasa Legend to triumf Janeckiego, którego pilotował Kwiecień. Na drugim miejscu do mety dotarł Pacek i Chojecki. Trzeci stopień podium wywalczył duet Gosztyła/Gosztyła.

W klasie Open najszybszy na ośmiu odcinkach specjalnych okazał się Lisowski i Frąckowiak. Załoga jadąca MG ZR pokonała Józkówa i Bułata, którzy wystartowali Hondą Civic.

Mistrzem Śląska 2014 został Łukasz Pieniążek, który wykorzystał pech swojego najgroźniejszego rywala - Piotra Barana, którego z rywalizacji wyeliminowała awaria.

Oficjalna klasyfikacja generalna Rajdu Jastrzębskiego
1. Jurasz/Pochroń (Renault Clio) 20:25,8
2. Pochłopień/Wątroba (Opel Astra) + 12,2
3. Różycki/Słaboń (Honda Civic) +21,1
4. Pieniążek/Ciupka (Honda Civic Type R) +23,4
5. Kostka/Janik (Honda Civic) +28,6
6. Nowak/Dwornik (Honda Civic Type R) +29,0
7. Marcok/Krzyżowski (Honda Civic) +36,2
8. Sordyl/Królicki (Honda Civic) +38,2
9. Łabuś/Grzywaczewski (Honda Civic) +48,5
10. Sąsiadek/Wróbel (Citroen Saxo) +48,8

Zobacz oficjalne wyniki [.pdf]