m.RSMP.pl

Kto zdobył tytuły? RSMŚl 2014

O ile Mistrzów Śląska w klasyfikacji generalnej już poznaliśmy to kwestie w poszczególnych klasach mogły być do tej chwili tajemnicą. Ale spokojnie, mamy dla Was podsumowanie poszczególnych klas Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2014. Kto zgarnia tytuły? Zapraszamy do czytania.

Klasyfikacja generalna

Mistrzami Śląska 2014 zostali Łukasz Pieniążek i Ryszard Ciupka (Honda Civic Type-R). Dwie wygrane rundy, jedno drugie miejsce, jedno czwarte i jedno szóste pozwoliły na zebranie 55 punktów. Drugą pozycję wywalczyli Piotr Baran z Michałem Paciejem w dużo starszej generacji Hondy Civic. Wygrywali w tym roku również dwa razy, raz byli na czwartym i raz na piątym miejscu. Ostatecznie 44 punkty. Dzięki świetnej jeździe na ostatnim rajdzie Adrian Jurasz ponownie może cieszyć się z podium Mistrzostw Śląska, czwartego w swojej karierze. Tuż za podium sklasyfikowano Damiana Kostkę (30), na piątym miejscu uplasowali się Piotr Marciniak i Alina Waleczek (25), szóstka to Michał Różycki i Paweł Słaboń (24), siódemka Dariusz Twardzik i Mariusz Żelazko (22), ósemka Daniel Nowak (19), dziewiątka Rafał Pochłopień i Bartłomiej Wątroba (17). Dziesiątkę zamknęli Radosław Osiak i Wojciech Kordeusz (9). W tegorocznych zmaganiach wzięło udział łącznie 87 załóg.

Klasa Gość

Choć końcówka sezonu była dla nich dramatyczna, udało się wybronić tytuł. Mowa o Szymonie Cieślaku i Bartoszu Sajdaku (Honda Civic Type-R), którzy zgromadzili 27 punktów i o trzy oczka pokonali drugą na mecie załogę Grzegorz Miksa i Michał Lipowiecki (Subaru Impreza STI). Trójkę dopełnił Rafał Kręcioch (18), po 16 punktów mają Robert Mąsior, Jacek Polok oraz duet Radosław Siuda i Maciej Miklaszewski. Na siódmym miejscu jest Łukasz Kabaciński, ósmy Mateusz Kubat (po 15), po 12 punktów mają Patryk Łączka/Kamil Milej, Zbigniew Skucha-Cienciała/Adam Ogierman i Wiesław Igram z Magdaleną Lukas. Udział wzięło 26 załóg.

Klasa K4

Podobnie jak w generalce najlepsi okazali się Pieniążek i Ciupka (67 punktów). Drugie miejsce to Adrian Jurasz (44), trzecie Daniel Nowak (39). Piotr Marciniak i Alina Waleczek uplasowali się na czwartej pozycji (30), piątkę uzupełnili Dariusz Twardzik i Mariusz Żelazko (26). Szóste miejsce z dorobkiem 20 punktów zajęli Rafał Pochłopień i Bartłomiej Wątroba, siódme to Adrian Łabuś i Bożydar Grzywaczewski (18), ósme Maciej Jodłowski i Piotr Kokoszka (15), dziewiąte Krzysztof Konar (13), a dziesiątkę zamknął duet Krzysztof Dominik/Mateusz Zator (10). Udział wzięły 32 załogi.

Klasa K3

Klasa K3 to 20 załóg w tabeli. Zwyciężyli w niej wicemistrzowie Śląska, Piotr Baran i Michał Paciej (60 punktów). Drugie miejsce zajął Damian Kostka (56), a podium uzupełnił Michał Różycki z Pawłem Słaboniem (49). Maciej Sordyl i Łukasz Królicki zajęli czwarte miejsce (33), Jędrzej Niemyski jest piąty (24), na szóstym miejscu Radosław Osiak i Wojciech Kordeusz (22). Siódma pozycja to Krzysztof Marcok i Sebastian Krzyżowski (18), trzy punkty mniej zdobyli Krzysztof Borowiecki i Krzysztof Pietruszka. Dziewiąte miejsce dla Jakuba Szewczyka (12), a dziesiąte to 0 Gracjan Grela i Marta Momot (11).

Klasa K2

W tej klasie sklasyfikowano trzy załogi (udział wzięło siedem). Na pierwszym miejscu Adrian Nuszczyński i Jakub Najgrodzki (11), na drugim Krzysztof Grocholski i Monika Rawska (5), na trzecim Marek Żmudzki i Robert Grzyb (3). Trzy punkty zgromadzili także Grzegorz Wróbel i Paweł Tłok, dwa punkty Michał Janas.

Klasa K1

Po dwa punkty dla załóg Szymon Grochowski/Rafał Górniok i Mateusz Siereda/Bartosz Siereda. Trzecim, niesklasyfikowanym zawodnikiem jest Krzysztof Stańdo.

Klasa Open

W Open punktowały tylko dwie załogi. Dwa oczka dla duetu Marcin Józków/Łukasz Bułat, jedno dla Radosława Lisowskiego i Piotra Frąckowiaka.

Puchar Legend

W Pucharze Legend udział wzięło łącznie 21 załóg, sklasyfikowano 15 z nich. Z dorobkiem 64 punktów wygrali Waldemar Janecki i Grzegorz Kwiecień. Drugie miejsce to Łukasz Płaziński i Adrian Pochopień (52), trzecie Jakub Klos i Mateusz Buchtyar (28). Czwartą pozycję zajęli Piotr Pacek i Łukasz Chojecki (24), tyle samo punktów zdobyli Marcin Gaciarz i Marcin Kowalik. Szóste miejsce i 16 punktów dla Grzegorza Zycha i Pawła Duniewicza, siódme (13) to Maciej Jarząbek i Mariusz Płatek. Ósma pozycja dla Karola Grabowskiego i Arkadiusza Skorupy (12), dziewiąte miejsce zajął Kavalcotti i Kazimierz Zeprzałka, dziesiątkę zamkęli Przemysław i Barbara Gosztyłowie (po 11 punktów).

Puchar Peugeot/Citroen

W stawce liczącej 21 załóg najszybsi okazali się Maciej Matysiak i Sebastian Trzaska (47 punktów). Drugie miejsce dla Marka Sąsiadka (42), trzecie to Jerzy Smagała i Konrad Giergiel (35). Tyle samo punktów mają czwarci, Mateusz Siadak i Jarosław Skwarek. Piąte miejsce to Mateusz Karzyński (26), szóste Michał Marcińczyk i Tomasz Gorlicki (24), siódme Jakub Mrozek i Daniel Nowak (24). Ósmy jest Przemysław Bronicz (22), dziewiąty Przemysław Wróbel (20), a dziesiątkę zamknął Robert Podlecki i Michał Kłos (12).

Puchar Cento Rally

We włoskim pucharze wzięło udział dziewięć załóg. Najlepsi z dorobkiem 12 punktów okazali się Grzegorz Pasterak i Adam Gładysz, drugie miejsce zajął Marek Mularczyk (7), tyle samo punktów mają trzeci w klasyfikacji, Paweł Turczynowicz i Bartłomiej Wyszkowski. Czwarte miejsce dla Michała Janasa (5), piąte to Kamil Makuchowski i Łukasz Denkiewicz (3), tyle samo punktów mają Jakub Polak/Łukasz Jędrzejko i Grzegorz Nosalski/Anna Nosalska. Dwa punkty ma Marek Żmudzki i Robert Grzyb, jeden Łukasz Lichorowicz i Filip Kacprzyk.

Przypominamy warunki klasyfikacji rocznej w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska:

- w każdej klasyfikacji rocznej RSMŚl. będą sklasyfikowani kierowcy i piloci, którzy zajmą punktowane miejsca oraz wystartują w minimum dwóch rundach,
- we wszystkich klasyfikacjach rocznych RSMŚl załogi będą klasyfikowane w całości, tj. kierowca i pilot razem, jeżeli przez wszystkie rundy RSMŚl załoga startowała w tym samym składzie. W innym przypadku tylko kierowca będzie objęty klasyfikacją. Ewentualne przypadki szczególne związane ze stosowaniem niniejszego przepisu rozstrzygać będzie OKSS,
- we wszystkich klasyfikacjach zawodnikom i/lub kierowcom będą liczone punkty ze wszystkich rund,
- zwycięzcą każdej klasyfikacji będzie zawodnik i/lub kierowca, który w ciągu sezonu zdobędzie zgodnie z regulaminem największą ilość punktów;
zawodnik i/lub kierowca, który zdobędzie drugą w kolejności, mniejszą liczbę punktów zajmie drugą pozycję, itd. Wszystkie przypadki ex equo będą rozpatrywane wg zasad RSMP,