m.RSMP.pl

Lisowski podsumowuje Rajd Jastrzębski

Byli najszybszą załogą klasy OPEN, wygrywając wszystkie odcinki specjalne. Niestety, szkolny błąd pozbawił ich wygranej - spóźnili się na Punkt Kontroli Czasu, za co dostali karę, która zepchnęła ich na drugie miejsce. Przeczytajcie podsumowanie rajdu Radosława Lisowskiego i Piotra Frąckowiaka, załogi jeżdżącej egzotycznym MG ZR.

Z reprezentantami Automobilklubu Koszalińskiego rozmawialiśmy po Rajdzie Jastrzębskim.

Proszę w skrócie opisać jak się jechało w Rajdzie Jastrzębskim - jesteście zadowoleni z wyniku?

- Fantastyczna impreza, przepiękne odcinki specjalne, super trasy - mocno wymagające, ale najważniejsze jes to, że jesteśmy na mecie. Byliśmy najszybszą załogą w klasie OPEN na wszystkich ośmiu odcinkach, lecz niestety popełniliśmy szkolny błąd i spóźniliśmy się na PKC na serwisie, co spowodowało karę minuty i dziesięciu sekund, a w konsekwencji utratę pierwszego moiejsca.

Jak wyglądają Wasze plany na przyszłość?

- Ukończenie Rajdu Jastrzębskiego dało nam licencję wyższą, więc ten sezon zakończymy Barbórką Warszawską, a następny sezon pojedziemy wyżej, na pewno RPP, później RSMP.

Możesz opowiedzieć coś więcej o samochodzie?

- Pod maską MG znajduje się silnik o pojemności 1,8 litra, ze zmiennymi fazami rozrządu - daje to 175 KM i 190Nm. Amortyzatory gwintowane, odpowiedniki marki Bilstein, które współpracują ze sprężynami i helperami H&R’a. Tarcze i klocki EBC, klatka bezpieczeństwa oczywiście zgodna z załącznikiem J, fotele kierowcy Sparco pilota Toora, pasy RRS. Auto niespotykane na Polskich OS-ach, lecz ma duży potencjał i wybacza dużo błędów.

Sponsor załogi Lisowski/Frąckowiak to firma SalleMore, uznany producent akcesoriów łazienkowych. Posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu funkcjonalnych rozwiązań, które odznaczają się najwyższą jakością wykonania. Produkowane przez firmę akcesoria łazienkowe powstają dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii obróbki mosiądzu. SalleMore dba także o estetyczny wygląd wyrobów, dlatego stosują unikalne wzornictwo i najlepsze materiały. Gwarantują także łatwy montaż produktów. Sprawdź ofertę na akcesorialazienkowe.pl.

Artykuł sponsorowany


fot. Piotr Wyparło